“- Drugim takim archetypem syna pięknego, udanego i wesołego jest Hermes. Słyszeliście o Hermesie?? Co tam słyszeliście o Hermesie? Z czym się kojarzy energia Hermesa?
– Złodziejaszek
– Posłaniec bogów
– A jak jest posłańcem to jakie ma umiejętności??
– Dyplomatyczne.
– Tak, dyplomatyczne. Umie się dogadać, dar słowa ma, jest bystry, miły,  potrafi wszędzie wejść, wszystko załatwić, pojechać. Ma te swoje skrzydełka przy butach, kapeluszu i jeszcze te laseczkę ma. Co jeszcze Hermes robi? – przekracza granice, on jest właśnie na granicy światów, wysyłany jako posłaniec, bo on umie wyznaczać granice, tzn. umie rozpoznać gdzie jest granica ale umie je przekraczać. Na ogół mężczyzna Hermes jest jaki?? Uroczy, inteligentny, zabawowy, bystry – same dobroci. Kumpel rewelacyjny. Super do kreatywnej pracy. Dusza towarzystwa też oczywiście, chociaż o Hermesie mówi się, że to jest towarzyski samotnik. Tak naprawdę, mało kto go zna, mało kto ma poczucie, że dotarł do niego, do jego serca. A on jest jak żywe srebro. Nazwa łacińska Hermesa to Mercury, czyli jak rtęć – nie można go uchwycić, nie można go złapać, nie można go przede wszystkim do niczego zobowiązać.  Fajnie jest, wszystko jest, ale przypilnujmy tej daty i tego konkretnego, żeby to było tak zrobione, żeby poprawić i żeby coś dokończyć. To już go nie ma. I tak prawdę mówiąc, to jest największy błąd go wtedy przycisnąć. Największym błędem byłoby wtedy wymagać – tak jak to Atena może powiedzieć ” ale to nieprofesjonalne, proszę tu profesjonalnie to zrobić. Przecież się umawialiśmy na ten i na ten czas. To jak to?? Proszę dotrzymać słowa, dat. ” Już nie ma Hermesa, w ogóle jest nieobecny. Wyślizgnął się, poleciał, oszukał, nakłamał 50 razy. Mistrz kłamstwa. I kłamie nie dlatego, że chce kogoś skrzywdzić, tylko żeby nie przyciskać go. Bo to przyciśnięcie do zobowiązania, to osadzenie go na ziemi zabija go, odbiera mu życie.
W jakim zawodzie Hermes będzie się odnajdywał??
– przedstawiciel handlowy
– Tak, tam energia Hermesa jest świetnie zagospodarowana, do wciskania kitu, do sprzedawania lodu eskimosom.
– A jak jest z Hermesem i kobietami??
– Oczywiście jest ryzyko, że jak wyjedzie to zabajeruje i tu i tu, kobieta w każdym porcie. I z każdą jest fajnie, lekko, przygody są, niespodzianki. Także na kumpla rewelacja. Ale okazuje się, że jedna z bogiń idealnie pasuje do Hermesa. I tradycyjnie w mitologii była wiązana z nim. Od nazwy Hermesa nazywają się Hermy. Wiecie co to Hermy?? To są takie słupy, które się na granicach posiadłości i na granicach domostw stawiało. bo Hermes jest od wytyczania granic i też od przekraczania granic. Natomiast taką boginiczną energią, która pasuje do Hermesa jest Hestia, czyli bogini ogniska domowego. Tez taka kobiet, dla której związek akurat nie jest najważniejszy. Dom  – tak. Więc Hermes często dobiera się z taką kobietą, która stworzy dom. A on będzie wracać, on sobie podróżuje, zajmuje się tysiącami tematów, ale ma gdzie wracać. I jeżeli Hestia nie ma w sobie za bardzo rozwiniętej Hery, która domaga się wierności, chce kontrolować, jest zaborcza. Hestia jest sama ze sobą, potrzebuje też przestrzeni i czasu dla siebie. To okazuje się, że ten Hermes bardzo chętnie do tego domu przyjeżdża.
Któryś z tu mężczyzn siedzących odkrył w sobie Hermesa??
Hermes to takie „złote dziecko” – co pomyśli to się dzieje. Hermes jak się urodził, to pierwszą rzeczą jako zrobił było to, ze zrobił sobie lirę do grania. Żółwia uciął i zaczął grać, a potem zachciało mu się jeść, więc ukradł swojemu bratu Appolinowi stado krów, upiekł najadł się, poszalał, coś tam jeszcze narozrabiał i wrócił do domu, do kołyski. Przykrył się poduszką i spał.
Kiedy się rozwija Hermes?? Kiedy ma opiekę mądrego ojca – Zeusa, który potrafi zobaczy jego kłamstwa. Bo Hermes oczywiście potrafi przyłapany na gorącym uczynku przysiąc: absolutnie to nie ja.
A jak byśmy się zapytali w jakim czasie żyje Hermes?? W przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości?? Teraźniejszość i przyszłość.
Ale nie oczekujemy, że będzie miał wyrzuty sumienia, czy będzie przepraszał.
Jeżeli mężczyzn ma też silny taki archetyp, potrafi sprawnie uwodzić. I nie za bardzo widzi w tym coś złego. Często uważa, że kłamstwo to jest przejaw inteligencji i kreatywności. Żeby nie skrzywdzić nikogo, jest tam miło i wesoło. I żeby go w ogóle nie zatrzymywała ta materia. dla Hermesa najważniejsza jest skuteczność. Czy dla Hermesa prawo ma znaczenie?? No nie ma. Znajomość opłaca się. Ale rzeczywiście on potrafi tak balansować pomiędzy. Prawo samo w sobie i reguły nie stanowią dla niego takie wartości. I właśnie dlatego mógł być tym posłańcem, mógł być wysłany do Hadesu po Persefonę. Mógł gdzieś tam negocjować, bo on umiał te granice przekraczać.”

Podczas wstępu do warsztatu, zostały omówione wszystkie najważniejsze męskie archetypy. Więcej tutaj: https://goo.gl/Wec2bP 

 

 

Zapisy na bezpłatny wykład

Przychodzę z osobą towarzyszącą

Zapisując się, zgadzam się z polityką prywatności (zgodną z RODO).

Zostałeś z powodzeniem zapisany

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

W związku z tym, że niektóre nasze wiadomości trafiają do spamu, zachęcamy do podania nr. telefonu. 
(wysyłamy informacje raz na miesiąc)


Dziękujemy za zapis

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać serie fragmentów wykładów Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.

Zapis na retransmisje wykładu

5 marca na Twoją skrzynkę pocztową i telefon przyjdzie wiadomość o terminach retransmisji wykładu.Zapis udał się pomyślnie

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać serie fragmentów wykładów Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać 30 min wykład Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.