Krótki 4 minutowy film, przedstawiający wniosek na temat najczęstszego problemu związanego z realizacją celu. Podczas filmu, zobaczysz też ćwiczenie związane z tym tematem.

 

“W zasadzie największym problemem u osób, które wyznaczają sobie cele jest to, że nie patrzą na ten cel. Mimo, że ustalają sobie cele, mają marzenia, wiedzą czego chcą – to jak robimy ustawienia, w ogóle się na to nie patrzą. Dalej są z rodziną, dalej są w swoich żalach, dalej są w przeszłości, w ogóle nie wiadomo gdzie. W ogóle nie patrzą na ten cel.
Czasami patrzą na ten cel, ale są jeszcze jakieś przeszkody. Bardzo często ten cel woła: „halo, no weź mnie, jestem tu dla Ciebie, bierz mnie, zobacz”.
Zróbmy sobie teraz takie ćwiczenie, macie jakieś marzenie? Każdy z Was ma jakiś obraz tego. Pokażcie ręką, gdzie w ciele, czy wokół siebie, czy w jakim kierunku go macie, gdzie go macie. Na której godzinie? I w jakiej odległości?
No więc najkorzystniej jest mieć go na dwunastej godzinie. Jak ktoś nie ma, to niech sobie na dwunastą przesunie te swoje plany i marzenia.
Jak to kiedyś kota zapytano jak to jest z tym szczęściem. Na co kot:”szczęścia nie gonię, szczęście jest jak mój ogon – tam gdzie ja idę ono podąża za mną”.
Umieśćcie swoje cele na dwunastej. I też nie tak blisko.
I tak od razu zapytam: czy ten cel to jest twoje dziecko? Nie, traktuj go jak swoje dziecko.
Dobrze jest też, żeby cel nie przysłaniał całego świata. W pewnej odległości musi być, żebyśmy mogli oddychać, żeby było też miejsce dla rodziny, żeby było miejsce na inne sfery życia.
Jak on jest w pewnej odległości, to wiemy, że jeszcze tego nie ma i się motywujemy. Jakie jest ryzyko bycia w asocjacji, że już to mam? Mogę zapomnieć, że jeszcze tego nie mam. Motywacja spada.
Ja kiedyś tak otworzyłam szafę i myślę, gdzie jest ta sukienka, którą sobie uszyłam, taka ładna. I znalazłam – w postacie materiału. Taką miałam wizję, tak już ją widziałam, już w niej wychodziłam i w ogóle,  naprawdę uwierzyłam, że już ją uszyłam. I zdziwiona byłam, że ona jest jeszcze w postaci materiału. I wtedy uznałam, że ta perspektywa dysocjacji ma swoje zalety.”