Sobota – Niedziela 23-24.III.2019 Dom Jogi Winnica, Toruń

„Bogini w każdej kobiecie”

Odkryj i poznaj swoje kobiece oblicza
odpowiedz sobie na najtrudniejsze pytania:

Rodzina czy kariera?

 

Spełnienie się w związku czy w pojedynkę?
Macierzyństwo – czy dla mnie?
Smakowanie życia czy oddanie się duchowości?
Dziewczyna, kobieta, matka, córka, siostra, kochanka,
żona – które role są mi najbliższe, z którymi najtrudniej?

 

Demeter, Persefona, Atena, Afrodyta, Hera, Hestia.
Która bogini przejawia się we mnie najsilniej?
Potężne wewnętrzne wzorce są odpowiedzialne
za to jak się między sobą różnimy.

 

Czasami dominuje jedna,
a czasami doświadczamy  sprzecznych pragnień
wielu bogiń na raz.
Poznanie w pełni tych wzorców,
umiejętność rozpoznania ich w sobie pozwala, zamiast być w ich niewoli
mądrze z nich korzystać. 
Możemy też świadomie rozwijać aspekty pewnych
bogiń – archetypów, żeby osiągać określone cele życiowe.

 

Ostatecznym celem jest to, by wewnętrzne boginie służyły
kobiecie w jej życiowym spełnieniu.

Warsztat poprowadzi Ewa Mikołajczak.
33 letnie doświadczenie jako certyfikowany nauczyciel, terapeuta  i trener. Jest absolwentem kilknastu kursów i szkoleń trenerskich.

Prezent

Seria fragmentów video z wykłądów Ewy Mikołajczak.

Dlaczego warto?

Praktyczny wymiar warsztatów

Podczas warsztatów każdy z uczestników dzięki pracy osobistej i grupowej przejdzie głęboką transformację i zyska realne doświadczenie, które spowoduje trwałą poprawę samopoczucia i wpłynie na wyższą jakość dotychczasowego życia.

Fenomenologiczna formuła warsztatów

Dzięki fenomenologicznej formule warsztatu, czyli pracy polegającej przede wszystkim na tym, co dzieje się w danej chwili, zdobędziesz indywidualnie dopasowane do Twojej konkretnej sytuacji doświadczenia i wnioski, które rozwiążą Twoje problemy i blokady.

Trwały efekt

To szkolenie nie działa tylko na płaszczyźnie intelektualnej czy emocjonalnej. Wiele szkoleń, warsztatów z tego tematu daje duży zastrzyk energii, po którym chce się działać. Ten warsztat daje o wiele więcej: dzięki jego formule docierasz  do źródła problemu i uwalniasz TRWALE WSZELKIE BLOKADY dot. realizacji celów i marzeń.

Dla kogo jest to warsztat i dlaczego warto z niego skorzystać

  • dla kobiet i dla meżczyzn. Żaden mężczyzna nie będzie mógł powiedzieć po warsztacie że nie rozumie kobiet. Zapraszamy pary!
  • dla kobiet, które są spełnione zawodowo, a chciałyby spełnić się także w innej roli
  •  dla kobiet, które mają określone cele, a jakoś do tej pory nie udało się ich spełnić w satysfakcjonujący sposób.
  • dla kobiet, które chcą być jeszcze piękniejszę, mądrzejsze i jeszcze bardziej otwarte.
  • dla osób, które czują że gdzieś utkneły na drodzę do swojego szczęścia i spełnienia, znajdą właściwe wsparcie i inspiracje
  • warsztat to głęboka podróż w głąb siebie, poznasz swój włąsny sposób na bycie kobietą
  • Przyjrzysz się mitologicznym boginiom. Gdy je poznasz i polubisz, zrozumiesz i polubisz także siebie
  •  zyskasz większą pewność siebie i wewnetrzną integralność
  • poznasz i odkryjesz nieznane dla siebie zachowania i sposoby patrzenia na rzeczywistość, co otowrzy dla zamknięte do tej pory możliwości –
  • dzięki poznania wielu kobiecych oblicz, łatwiej będzie Ci zrozumieć inne kobiety. Wiele dotychczasowych komunikacyjnych barier naturalnie zniknie.

O prowadzącej

Ewa to certyfikowany nauczyciel i trener. W Australii skończyła studia psychologii alternatywnej w ośrodku „Breathconnection” u specjalisty Rebirthingu – Nemi Nath. Szkoliła się u Colina Sissona (Integracja Oddechem), Joy Manné (Dialog z głosem, Konstelacje rodzinne (Analityczna praca z oddechem), Berta Hellingera (Konstelacje rodzinne), Laurely Blyth (NLP) i Dawida Neenana (Business & You).

Jest certyfikowaną terapeutką metody Whole Hearted Healing i Peak States. Ukończyła psychologię kliniczną w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Jej szeroka znajomość psychologii w połączeniu z różnymi metodami terapii, uzdrowień i samorozwoju wspiera w rozpoznaniu mechanizmów działania i inspirowaniu do pozytywnej zmiany. Swoimi silnymi wglądami i trafnym wyczuciem prawdy wpływa na przemiany na najgłębszych poziomach uczestników.

Harmonogram

Sobota – Niedziela 23-24.III.2019
10:00 – 17:00
Bogini w każdej kobiecie

Zobacz też inne wydarzenia w tym tygodniu: 

Piątek 22.III
17:00 – 21:00 
Ustawienie rodzinne i biznesowe wg. Berta Hellingera

Sobota 23.III
18:00-21:00   Sesja oddechowa z muzyką gongów Tybetańskich

Niedziela 24.III
18:00 – 20:00 Trzecie spotkanie Praktycznego Kursu Inteligencji Emocjonalnej i Intuicji.

Wypełnij formularz i zarezerwuj miejsce

[contact-form-7 id=”5160″ title=”Zapis na warsztat Bogini w każdej kobiecie.”]

To jeszcze nie wszystko.

Osoby ktore, będą uczestniczyły w pierwszym dniu warsztatu lub w całości, dostają prezent w postaci:

1. Materiały tekstowe i audio, ćwiczenia do codziennego stosowania w ramach warsztatu.

Jaki archetyp Bogini Greckiej jest w Tobie najsilniejszy?

AFRODYTA

Jedną z naszych bogiń, którą możemy w sobie znaleźć to Afrodyta. Archetyp Afrodyty sprawia, że kobieta umie cieszyć się miłością i pięknem, seksualnością i zmysłowością. Jej oddziaływanie na psychikę jest niezwykle silne, podobne w swojej mocy do instynktów, za którymi stoją Hera i Demeter. Afrodyta każe kobiecie szukać spełniania w twórczości i w prokreacji.
Na warsztacie, nauczymy się poznawać i budzić w sobie ten archetyp. Dowiemy się tego jak doskonalić w sobie Afrodytę. Będziemy też rozwiązywać problemy, związane z ograniczeniami jakie stawia temu aspektowi osobowości patriarchalny świat.

HESTIA

Może odwiedziliście kiedyś taką osobę, u której zauważyliście jak osobowość koresponduje z atmosferą panującą w domu. Stół ozdobiony był kwiatami, stygł świeżo upieczony chleb. Dom urządzony w sposób prosty ale ciepły. Coś nienamacalnego uczyniło dom podobny do cichej świątyni. Kobieta o dominującym archetypie Hestii zwykle jest spokojną wycofaną introwertyczką. Lubi samotność, nie opowiada innym o swoim życiu. Jej obecność stwarza jednak atmosferę ciepła i harmonii.

Oparcie się o ten potężny archetyp otwiera możliwość budowania rodzinnej i domowej atmosfery, pełnej spokoju, harmonii i zaufania.

DEMETER – bogini zbóż, troskliwa matka

Demeter jest archetypem matki. Symbolizuje instynkt macieżyński, dla którego spełnieniem jest ciąża lub fizyczna, psychiczna i duchowa troska o innych. Archetyp ten może całkowicie zdeterminować bieg życia kobiety, mieć ogromny wpływ jej bliskich i predysponować ją do reakcji depresyjnych, jeśli jej potrzeba troszczenia się o innych zostanie stłumiona lub odrzucona.
Rozdaje hojną ręką to, co jest akurat potrzebne: rosół dla głodnych i zziębniętych, ciepły uścisk dla smutnych, pieniądze dla potrzebujących, zawsze z sercem na dłoni.

W atmosferze otaczającej Demeter jest coś z Matki Ziemi. Daje pewne oparcie i zawsze można na nią polegać. Jest konkretna, praktyczna i jednocześnie ma dużo ciepła.

ARTEMIDA – bogini łowów i księżyc, rywalka i siostra

Artemida, znana Rzymianom jako Diana, była boginią łowów i księżyca. Wysoka i piękna córka Zeusa i Leto przemierzała leśne ostępy, góry, łąki i ogrody wraz ze swymi nimfami i psami myśliwskimi.
Artemida jest uosobieniem niezależności kobiecego ducha. Archetyp jaki reprezentuje, pozwala kobiecie osiągać własne cele w wybranych przez nią dziedzinach. Reprezentuje nietykalność, niepodzielność i postawę „sama o siebie zadbam”.

O Artemidzie zdobywająca to czego zapragnie, liderce społecznych ruchów kobiecych, doradczyni i siostrze, a także wielu mitów zaskakująco korelujących z życiem osób, które mają w sobie dominujący archetyp Artemidy – to wszystko na wykładzie i warsztacie. Zapraszamy

ATENA – bogini mądrości i rękodzieła, strateg i „córeczka tatusia”

Atena, znana Rzymianom jako Minerwa, była grecką boginią mądrości i rękodzieła. Dostojna, piękna i wojownicza, była opiekunką wybraną przez siebie herosów i miasta nazwanego jej imieniem – Aten.

W czasie wojny odpowiedzialna była za strategie, a w czasie pokoju za zajęcia domowe. Była opiekunką miast, wojska, a także boginią tkaczek, kowali, garncarzy i krawców.

Atena słyneła ze swoich umiejętności strategicznych i praktycznych roziwązań. Jako archetyp stanowi wzorzec dla kobiet cechujących się przede wszystkim logiką i kierujących się w sumie rozumem i sercem.  Atena pokazuje, że myślenie racjonalne, zachowanie zimnej krwi w samym sercu walki to naturalne cechy niektórych kobiet. Kobieta, która je posiada, nie zachowuje sie po męsku, lecz podobna jest do ateny

PERSEFONA- wrażliwa kobieta i córka

Czcili ją pod dwiema postaciami: Kory – młodej dziewczyny i dojrzałej kobiety.
Kora, reprezentuje młodą dziewczynę, która jeszcze nie wie, kim jest, czego pragnie, nie zna swoich mocnych stron.  Większość młodych kobiet przechodzi „fazę Kory” przed wyjściem za mąż, przed wyborem studiów lub zawodu.
Persefona znalazła sie w Krainie Umarłych jako ofiara porwania, ale później zosrtała królową tego świata i przewodniczką tych, którzy tam trafili. Kraina Umarłych jest symbolem głebokich warstw psychiki. Persefona umie łączyć w swojej psychice świat ego i świat nieświadomości. Cechuje ją cichość i wrażliwość, ale jednocześnie głęboka wiedza.

HERA – bogini małżeństwa

Dostojna, królewska, piękna Hera była boginią małżeństwa, żoną Zeusa najważniejszego boga na Olimpie. Jej imię, będące żeńską formą słowa heros, znaczy „wielka pani”. Hera w większym stopniu niż inne boginie łączy w sobie cechy pozytywne i negatywne. Archetyp ten wyzwala też emocje o ogromnej sile. Współczesną Herę łatwo rozpoznać. Nie rozpoczyna życia seksualnego, dopóki mężczyzna tak jak Zeus – nie obieca jej małżeństwa. Jest szczęśliwa boginią, kiedy jako panna młoda w białym welonie stoi przed ołtarzem u boku swojego mężczyzny. Kobieta Hera znajduje przyjemność w tym, że jest „żoną swojego męża” – to on jest najważniejszy, to on ma być zawsze w centrum zainteresowania.

Które z archetypów greckich Bogiń przejawia sią w Tobie najsilniej?

Lokalizacja

Dom Jogi Winnica
ul. Winnica 38

Harmonogram

Harmonogram wszystkich wydarzeń 8-11 Marca

8 Marca w czwartek g. 19:00 – Wykład z Ewą Mikołajczak. Koncert na gongach
9 Marca w piątek – sesje indywidualne i o g. 17:00 Ustawienia Rodzinne z Ewą Mikołajczak (zapisy osobno)
10 Marca w sobotę od 10:00-18:00
– pierwszy dzień warsztatu „Bogini w każdej kobiecie”
11 Marca w niedzielę od 10:00 – 17:30 –
drugi dzień warsztatu „Bogini w każdej kobiecie”
11 Marca w niedzielę od 18:00 – 21:00
– relaksacyjna sesja oddechowa z muzyką na gongach

Podczas warsztatów odbywają się 30 minutowe przerwy na obiad. Zamawiamy pyszne wegetariańskie obiady

Ważne informacje

Na wszystkie wydarzenia prosimy zabrać obuwie zmienne lub ciepłe skarpety, w ośrodku obowiązuje zmiana obuwia.

Na sesję oddechową prosimy zabrać swoją karimatę, (sesja trwa 1.5h na leżąco – warto zadbać o wygodę) śpiwór lub koc i ewentualnie małą poduszeczkę.

Nocleg

Zapraszamy osoby spoza Torunia.
Cena noclegu 30 zł ze swoim śpiworem, 40 zł bez śpiwora.
Warunki materacowe w sali warsztatowej oraz dostęp do wspólnej łazienki.

Kontakt

[contact-form-7 id=”125″ title=”Formularz 1″]
Lub zadzwoń na numer 606 538 138 – Jacek Wiktor

Jak pracujemy

\

Budujemy Twoją niezależność

Celem warsztatów i spotkań jest raczej „dawanie wędki, niż ryby”.
Naszą intencją jest to by uczestnicy byli silniejsi i bardziej samodzielni.

\

Komplementarność i integratywność

Szanujemy każdą inną ścieżkę rozwoju.
Staramy się obejmować wszystkie Twoje doświadczenia rozwojowe i psychoterapeutyczne.

\

Bezpieczeństwo

Oferujemy i zachęcamy uczestników do rozwoju na swoją miarę i we właściwym czasie.