Warsztaty rozwojowe dla kobiet 13-15.09.2019 z Ewą Mikołajczak

KOBIECENCJE

ISTOTA KOBIECEJ DUSZY

Kilka słów o Ewie Mikołajczak

Ewa jest doświadczoną i certyfikowaną terapeutką, trenerem i couchem. Od 2002 roku prowadzi regularne terapie indywidualne, indywidualne i grupowe sesje oddechowe, warsztaty i ustawienia.

 • W Australii skończyła studia psychologii alternatywnej w ośrodku „Breathconnection” u specjalisty Rebirthingu – Nemi Nath.
 • Szkoliła się u Colina Sissona (Integracja Oddechem),
 • Joy Manné (Dialog z głosem, Konstelacje rodzinne, Analityczna praca z oddechem),
 • Berta Hellingera (Konstelacje rodzinne), Laurely Blyth (NLP) i Dawida Neenana (Business & You).
 • Jest certyfikowaną terapeutką metody Whole Hearted Healing i Peak States.
 • Ukończyła psychologię kliniczną w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Jej szeroka znajomość psychologii w połączeniu z różnymi metodami terapii, uzdrowień i samorozwoju wspiera w rozpoznaniu mechanizmów działania i inspirowaniu do pozytywnej zmiany. Swoimi silnymi wglądami i trafnym wyczuciem prawdy wpływa na przemiany na najgłębszych poziomach


1. GDZIE?

Kraina Szeptów, Gierałtów/koło Stronia Śląskiego (Kotlina Kłodzka), magiczny zakątek, gdzie anioły mówią „dobranoc” ☺ Zajęcia w sali i w naturze

 


2. CO ROBIMY?

Warsztaty dedykowane są głębokiej pracy transformacyjnej w kobiecym kręgu przy wsparciu sił przyrody. Na warsztat składa się:

– medytacja
– joga hormonalna
– ustawienia Hellingera
– warsztat „Bogini w każdej kobiecie” – odkryj i poznaj swoje kobiece oblicza  i odpowiedz sobie na najtrudniejsze pytania.
– taniec/choreoterapia
– sesje oddechowe
– malowanie mandali – w procesie tworzenia siebie NOWEJ
– możliwość zamówienia sukni z własną mandalą (u artystki/ WWW.szeptemszyte.pl)

3. PO CO TO ROBIMY?

Ustawienia w konwencji filozofii hellingerowskiej służą uzdrawianiu i harmonizowaniu duszy, emocji i ciała. Odnajdziesz drogę do własnej kobiecości, łącząc się z kobietami w Twoim rodzie, a dzięki pojednaniu z męską częścią rodu odblokujesz energię swojego życia. Poczujesz radość i sens.

Joga hormonalna-  to ćwiczenia wspierające układ hormonalny, polecane zwłaszcza dla kobiet w trakcie i po klimakterium i zaburzeń hormonalnych.

Uzdrawiający oddech odpręża ciało, karmi duszę, uzdrawia emocje. A kiedy ciało właściwie odpoczywa – dusza wzrasta.

Malowanie mandali, podczas którego wyłania się obraz duszy, który pozwoli Ci dotrzeć do esencji Twojej kobiecości. Ciekawi Cię, jaka jesteś naprawdę i jak to pokazać w życiu?

Noszenie sukni z osobistą mandalą przypomni Ci jakości zbudowane podczas warsztatu. Będzie jak kotwica, która połączy Cię z Twoją głębią w codzienności i pomoże  wcielić te nowe jakości w życie.

4. AGENDA: w ciągu dwóch i pół dnia 13 godzin  warsztatów plus dużo przyjemności

Piątek 13.09.2019

Przyjazd: od godz.17:00
Kolacja: godz. 18:00
Rozpoczęcie warsztatów: godz.19-21

Sobota, 14.09.2019

8-10:00 blok poranny (medytacja, joga hormonalna)
10:00 śniadanie
12-15:00  drugi blok zajęć
15:00- obiad
17-19:00 opcjonalnie Wyjazd do Lądka Zdrój, kąpiel siarkowa w zabytkowym „Wojciech Zdrój” (opłata 40 zł)
19.30- 21.30- blok wieczorny,

Ognisko przy dobrej pogodzie

Niedziela, 15.09.2019

8-10:00 blok poranny (medytacja, joga hormonalna)
10:00 śniadanie
12-14:00  drugi blok zajęć
wyjazd: godz. 15:00

Telefon: 515 470 000  (Magdalena Rybacka)
Telefon:  881 440 214 (Ewa Mikołajczak)
Mail: kontakt@ewamikolajczak.pl

4. ZAKWATEROWANIE: w pokojach 2/3/4 osobowych:
Kraina Szeptów, Gierałtów/koło Stronia Śląskiego, WWW.krainaszeptow.pl

5. Cena
490 zł – 3 dni warsztatów.
Zaliczka w wysokości 200 zł rezerwuje miejsce i nocleg.
Płatność reszty kwoty na miejscu.

Cena noclegu z wyżywieniem 240 zł.

 

Warsztat poprowadzi Ewa Mikołajczak.
33 letnie doświadczenie jako certyfikowany nauczyciel, terapeuta  i trener. Jest absolwentem kilknastu kursów i szkoleń trenerskich.

Prezent

Seria fragmentów video z wykładów Ewy Mikołajczak.
Dlaczego warto?

Praktyczny wymiar warsztatów

Podczas warsztatów każdy z uczestników dzięki pracy osobistej i grupowej przejdzie głęboką transformację i zyska realne doświadczenie, które spowoduje trwałą poprawę samopoczucia i wpłynie na wyższą jakość dotychczasowego życia.

Fenomenologiczna formuła warsztatów

Dzięki fenomenologicznej formule warsztatu, czyli pracy polegającej przede wszystkim na tym, co dzieje się w danej chwili, zdobędziesz indywidualnie dopasowane do Twojej konkretnej sytuacji doświadczenia i wnioski, które rozwiążą Twoje problemy i blokady.

Trwały efekt

To szkolenie nie działa tylko na płaszczyźnie intelektualnej czy emocjonalnej. Wiele szkoleń, warsztatów z tego tematu daje duży zastrzyk energii, po którym chce się działać. Ten warsztat daje o wiele więcej: dzięki jego formule docierasz  do źródła problemu.

Dla kogo jest to warsztat i dlaczego warto z niego skorzystać

 • dla kobiet i dla meżczyzn. Żaden mężczyzna nie będzie mógł powiedzieć po warsztacie że nie rozumie kobiet. Zapraszamy pary!
 • dla kobiet, które są spełnione zawodowo, a chciałyby spełnić się także w innej roli
 •  dla kobiet, które mają określone cele, a jakoś do tej pory nie udało się ich spełnić w satysfakcjonujący sposób.
 • dla kobiet, które chcą być jeszcze piękniejszę, mądrzejsze i jeszcze bardziej otwarte.
 • dla osób, które czują że gdzieś utkneły na drodzę do swojego szczęścia i spełnienia, znajdą właściwe wsparcie i inspiracje
 • warsztat to głęboka podróż w głąb siebie, poznasz swój włąsny sposób na bycie kobietą
 • Przyjrzysz się mitologicznym boginiom. Gdy je poznasz i polubisz, zrozumiesz i polubisz także siebie
 •  zyskasz większą pewność siebie i wewnetrzną integralność
 • poznasz i odkryjesz nieznane dla siebie zachowania i sposoby patrzenia na rzeczywistość, co otowrzy dla zamknięte do tej pory możliwości –
 • dzięki poznania wielu kobiecych oblicz, łatwiej będzie Ci zrozumieć inne kobiety. Wiele dotychczasowych komunikacyjnych barier naturalnie zniknie.

O prowadzącej

Ewa to certyfikowany nauczyciel i trener. W Australii skończyła studia psychologii alternatywnej w ośrodku „Breathconnection” u specjalisty Rebirthingu – Nemi Nath. Szkoliła się u Colina Sissona (Integracja Oddechem), Joy Manné (Dialog z głosem, Konstelacje rodzinne (Analityczna praca z oddechem), Berta Hellingera (Konstelacje rodzinne), Laurely Blyth (NLP) i Dawida Neenana (Business & You).

Jest certyfikowaną terapeutką metody Whole Hearted Healing i Peak States. Ukończyła psychologię kliniczną w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Jej szeroka znajomość psychologii w połączeniu z różnymi metodami terapii, uzdrowień i samorozwoju wspiera w rozpoznaniu mechanizmów działania i inspirowaniu do pozytywnej zmiany. Swoimi silnymi wglądami i trafnym wyczuciem prawdy wpływa na przemiany na najgłębszych poziomach uczestników.

* Osoby zaawansowane to te, które przynajmniej raz uczestniczyły  w ustawienia rodzinnych lub organizacji (niekoniecznie u nas).

To jeszcze nie wszystko.

Osoby ktore, będą uczestniczyły w pierwszym dniu warsztatu lub w całości, dostają prezent w postaci:

1. Materiałów Audio i Video wykładu: “Boginie w każdej Kobiecie”

2. Materiały tekstowe i ćwiczenia do codziennego stosowaniaw ramach warsztatu.

Jaki archetyp Bogini Greckiej jest w Tobie najsilniejszy?

AFRODYTA

Jedną z naszych bogiń, którą możemy w sobie znaleźć to Afrodyta. Archetyp Afrodyty sprawia, że kobieta umie cieszyć się miłością i pięknem, seksualnością i zmysłowością. Jej oddziaływanie na psychikę jest niezwykle silne, podobne w swojej mocy do instynktów, za którymi stoją Hera i Demeter. Afrodyta każe kobiecie szukać spełniania w twórczości i w prokreacji.
Na warsztacie, nauczymy się poznawać i budzić w sobie ten archetyp. Dowiemy się tego jak doskonalić w sobie Afrodytę. Będziemy też rozwiązywać problemy, związane z ograniczeniami jakie stawia temu aspektowi osobowości patriarchalny świat.

HESTIA

Może odwiedziliście kiedyś taką osobę, u której zauważyliście jak osobowość koresponduje z atmosferą panującą w domu. Stół ozdobiony był kwiatami, stygł świeżo upieczony chleb. Dom urządzony w sposób prosty ale ciepły. Coś nienamacalnego uczyniło dom podobny do cichej świątyni. Kobieta o dominującym archetypie Hestii zwykle jest spokojną wycofaną introwertyczką. Lubi samotność, nie opowiada innym o swoim życiu. Jej obecność stwarza jednak atmosferę ciepła i harmonii.

Oparcie się o ten potężny archetyp otwiera możliwość budowania rodzinnej i domowej atmosfery, pełnej spokoju, harmonii i zaufania.

DEMETER – bogini zbóż, troskliwa matka

Demeter jest archetypem matki. Symbolizuje instynkt macieżyński, dla którego spełnieniem jest ciąża lub fizyczna, psychiczna i duchowa troska o innych. Archetyp ten może całkowicie zdeterminować bieg życia kobiety, mieć ogromny wpływ jej bliskich i predysponować ją do reakcji depresyjnych, jeśli jej potrzeba troszczenia się o innych zostanie stłumiona lub odrzucona.
Rozdaje hojną ręką to, co jest akurat potrzebne: rosół dla głodnych i zziębniętych, ciepły uścisk dla smutnych, pieniądze dla potrzebujących, zawsze z sercem na dłoni.

W atmosferze otaczającej Demeter jest coś z Matki Ziemi. Daje pewne oparcie i zawsze można na nią polegać. Jest konkretna, praktyczna i jednocześnie ma dużo ciepła.

ARTEMIDA – bogini łowów i księżyc, rywalka i siostra

Artemida, znana Rzymianom jako Diana, była boginią łowów i księżyca. Wysoka i piękna córka Zeusa i Leto przemierzała leśne ostępy, góry, łąki i ogrody wraz ze swymi nimfami i psami myśliwskimi.
Artemida jest uosobieniem niezależności kobiecego ducha. Archetyp jaki reprezentuje, pozwala kobiecie osiągać własne cele w wybranych przez nią dziedzinach. Reprezentuje nietykalność, niepodzielność i postawę „sama o siebie zadbam”.

O Artemidzie zdobywająca to czego zapragnie, liderce społecznych ruchów kobiecych, doradczyni i siostrze, a także wielu mitów zaskakująco korelujących z życiem osób, które mają w sobie dominujący archetyp Artemidy – to wszystko na wykładzie i warsztacie. Zapraszamy

ATENA – bogini mądrości i rękodzieła, strateg i „córeczka tatusia”

Atena, znana Rzymianom jako Minerwa, była grecką boginią mądrości i rękodzieła. Dostojna, piękna i wojownicza, była opiekunką wybraną przez siebie herosów i miasta nazwanego jej imieniem – Aten.

W czasie wojny odpowiedzialna była za strategie, a w czasie pokoju za zajęcia domowe. Była opiekunką miast, wojska, a także boginią tkaczek, kowali, garncarzy i krawców.

Atena słyneła ze swoich umiejętności strategicznych i praktycznych roziwązań. Jako archetyp stanowi wzorzec dla kobiet cechujących się przede wszystkim logiką i kierujących się w sumie rozumem i sercem.  Atena pokazuje, że myślenie racjonalne, zachowanie zimnej krwi w samym sercu walki to naturalne cechy niektórych kobiet. Kobieta, która je posiada, nie zachowuje sie po męsku, lecz podobna jest do ateny

PERSEFONA- wrażliwa kobieta i córka

Czcili ją pod dwiema postaciami: Kory – młodej dziewczyny i dojrzałej kobiety.
Kora, reprezentuje młodą dziewczynę, która jeszcze nie wie, kim jest, czego pragnie, nie zna swoich mocnych stron.  Większość młodych kobiet przechodzi „fazę Kory” przed wyjściem za mąż, przed wyborem studiów lub zawodu.
Persefona znalazła sie w Krainie Umarłych jako ofiara porwania, ale później zosrtała królową tego świata i przewodniczką tych, którzy tam trafili. Kraina Umarłych jest symbolem głebokich warstw psychiki. Persefona umie łączyć w swojej psychice świat ego i świat nieświadomości. Cechuje ją cichość i wrażliwość, ale jednocześnie głęboka wiedza.

HERA – bogini małżeństwa

Dostojna, królewska, piękna Hera była boginią małżeństwa, żoną Zeusa najważniejszego boga na Olimpie. Jej imię, będące żeńską formą słowa heros, znaczy „wielka pani”. Hera w większym stopniu niż inne boginie łączy w sobie cechy pozytywne i negatywne. Archetyp ten wyzwala też emocje o ogromnej sile. Współczesną Herę łatwo rozpoznać. Nie rozpoczyna życia seksualnego, dopóki mężczyzna tak jak Zeus – nie obieca jej małżeństwa. Jest szczęśliwa boginią, kiedy jako panna młoda w białym welonie stoi przed ołtarzem u boku swojego mężczyzny. Kobieta Hera znajduje przyjemność w tym, że jest „żoną swojego męża” – to on jest najważniejszy, to on ma być zawsze w centrum zainteresowania.

Które z archetypów greckich Bogiń przejawia sią w Tobie najsilniej?

Lokalizacja

Dom Jogi Winnica
ul. Winnica 38

Harmonogram

Harmonogram wszystkich wydarzeń 8-11 Marca

8 Marca w czwartek g. 19:00 – Wykład z Ewą Mikołajczak. Koncert na gongach
9 Marca w piątek – sesje indywidualne i o g. 17:00 Ustawienia Rodzinne z Ewą Mikołajczak (zapisy osobno)
10 Marca w sobotę od 10:00-18:00
– pierwszy dzień warsztatu „Bogini w każdej kobiecie”
11 Marca w niedzielę od 10:00 – 17:30 –
drugi dzień warsztatu „Bogini w każdej kobiecie”
11 Marca w niedzielę od 18:00 – 21:00
– relaksacyjna sesja oddechowa z muzyką na gongach

Podczas warsztatów odbywają się 30 minutowe przerwy na obiad. Zamawiamy pyszne wegetariańskie obiady

Ważne informacje

Na wszystkie wydarzenia prosimy zabrać obuwie zmienne lub ciepłe skarpety, w ośrodku obowiązuje zmiana obuwia.

Na sesję oddechową prosimy zabrać swoją karimatę, (sesja trwa 1.5h na leżąco – warto zadbać o wygodę) śpiwór lub koc i ewentualnie małą poduszeczkę.

Nocleg

Zapraszamy osoby spoza Torunia.
Cena noclegu 30 zł ze swoim śpiworem, 40 zł bez śpiwora.
Warunki materacowe w sali warsztatowej oraz dostęp do wspólnej łazienki.

Kontakt

Lub zadzwoń na numer 606 538 138 – Jacek Wiktor

Jak pracujemy

\

Budujemy Twoją niezależność

Celem warsztatów i spotkań jest raczej „dawanie wędki, niż ryby”.
Naszą intencją jest to by uczestnicy byli silniejsi i bardziej samodzielni.

\

Komplementarność i integratywność

Szanujemy każdą inną ścieżkę rozwoju.
Staramy się obejmować wszystkie Twoje doświadczenia rozwojowe i psychoterapeutyczne.

\

Bezpieczeństwo

Oferujemy i zachęcamy uczestników do rozwoju na swoją miarę i we właściwym czasie.


Zapisy na bezpłatny wykład

Przychodzę z osobą towarzyszącą

Zapisując się, zgadzam się z polityką prywatności (zgodną z RODO).

Zostałeś z powodzeniem zapisany

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

W związku z tym, że niektóre nasze wiadomości trafiają do spamu, zachęcamy do podania nr. telefonu. 
(wysyłamy informacje raz na miesiąc)


Dziękujemy za zapis

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać serie fragmentów wykładów Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.

Zapis na retransmisje wykładu

5 marca na Twoją skrzynkę pocztową i telefon przyjdzie wiadomość o terminach retransmisji wykładu.Zapis udał się pomyślnie

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać serie fragmentów wykładów Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać 30 min wykład Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.