ZAPRASZAMY DO PIĘKNEGO OŚRODKA ROZWOJU W TORUNIU – DOMU JOGI WINNICA. 

W PROGRAMIE KURS INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ I INTUICJI,
poranna joga,  2 DNIOWE USTAWIENIA RODZINNE, SESJA ODDECHOWA Z MUZYKĄ GONGÓW
ODPOCZYNEK NAD WISŁĄ CZY W LESIE, ZWIEDZANIE TORUNIA  

26-29 WRZEŚNIA 2 warianty uczestnictwa SZCZEGÓŁY ->

 Dom Jogi Winnica, Winnica 32 Toruń, 

 

Szczegóły programu:

 

26.09 17:00 Powitanie przyjezdnych
26.09 18:00-20:00 KURS INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ I INTUICJI

Opanowanie umiejętności z obszaru inteligencji emocjonalnej jest pierwszym krokiem do posługiwania się intuicją. Podstawowym zadaniem staje się wtedy jak odróżnić głos intuicji od głosu naszych emocji. 

Posłuchaj tylko tej zabawnej historii:)

„Jest początek roku akademickiego. Student postanawia, że tym razem solennie będzie przygotowywał się do zajęć, uczył systematycznie itd. Ale intuicja podpowiada mu:
– Stary, daj spokój. Wystarczy jak zaczniesz w okolicy świąt, spokojnie do sesji wszystkiego się nauczysz.
Student tak też zrobił. Nadeszły święta. Student po wigilijnej kolacji postanowił trochę się pouczyć, a intuicja podpowiada mu:
– Przestań, przecież są święta. Jak zajrzysz do książek dwa tygodnie przed sesją, to spoko, na pewno zakujesz.
Już trzy dni przed sesją, gorączka egzaminacyjna w pełni, student sięga po podręczniki, a intuicja na to:
– Co ty? Niczego się nie nauczysz przez dwa dni. Wejdziesz na egzamin i na pewno zdasz, jak ci podejdą pytania.
Dzień egzaminu. Student przepuszcza kolejne osoby, jak mu każe intuicja. W końcu intuicja podpowiada mu:
– Wejdź teraz!
Student wszedł, wyciąga rękę po pytania, intuicja mówi:
– Nie te, weź następne.
Student wziął, otworzył i mówi:
– O, kur…
A intuicja na to:
– O, kur…

Właśnie, co jest intuicją, a co zwykłym lenistwem? Co jest genialnym wglądem, a co podszeptem ego? 

Kluczem odpowiedzi na te pytanie jest praktyka. Podczas tego warsztatu i kolejnych, nauczysz się:

– podejmować decyzje zgodzie ze sobą
– mieć większą pewność siebie
– bardziej uważne i racjonalne podejście do świata
– lepiej dogadywać się z innymi (np. płcią przeciwną, dziećmi, rodzicami) 

Wyjątkowość tego warsztatu

Na tym warsztacie odkryjesz coś czego nie odkryjesz w popularnej literaturze, mainstreemowych mediach  na temat komunikacji i inteligencji emocjonalnej. Jednym z największy zaskoczeń uczestników, jest to że odkrywają, że niektóre uczucia nie są nasze, przejmujemy je od otoczenia i nie tylko.  Będziemy to praktycznie sprawdzać za pomocą licznych ćwiczeń.

 

Przykładowe problemy,
którymi będziemy się zajmować.

 • Jak sprawić żebyśmy się po prostu lepiej poczuli
 • Co zrobić z dojmującym smutkiem, paraliżującym lękiem, obezwładniającym gniewem
 • moja intuicja się czasem sprawdza, a czasem myli
 • ludzie nie robią tego czego bym chciał 
 • Rozum czy serce, co wybrać i kiedy?
 • „Jak „pozbyć” się niektórych uczuć”. Dla osób, które już nas znają, ten problem będą bardziej chcieli nazwać „jak uwolnić się od nieadekwatnych uczuć i jak zyskać nad nimi kontrolę”
 • Jak poradzić sobie z przytłaczającymi uczuciami
 • Nie umiem nazwać niektórych uczuć lub nie mam uczuć
 • Nie potrafię z różnych powodów mówić o uczuciach, okazywać uczuć. 
 • Nie mogę poradzić sobie z odejściem bliskiej osoby, rozstaniem
27.09 17:00-21:00 Ustawienie rodzinne wg. Berta Hellingera
Dla wszystkich, którzy poczuli, że w swojej wędrówce przez życie gdzieś utknęli i dla tych, którzy potrzebują uzdrowienia, odpowiedzi.  Każdy, niezależnie od zaawansowania i własnej kondycji, może uczestniczyć w zajęciach i uzyskać efekty na swoją miarę.
 

Dlaczego to działa?

To my, nasi rodzice, ich rodzeństwo, dziadkowie, nasze własne dzieci i wnuki tworzymy rodzinę. Nasze osobowości, zachowania i szczególny los tworzą fenomen pola energetycznego rodziny, zwanego przez Hellingera “polem wiedzącym”.

Ustawienie rodzinne nie wymaga obecności całej rodziny. Osoba ustawiająca wybiera, spośród osób obecnych na warsztatach, reprezentantów swojej rodziny, czyli ojca, matkę, rodzeństwo i siebie, i ustawia ich w przestrzeni sali, gdzie odbywają się warsztaty. Wybrani i ustawieni reprezentanci odczuwają energię i emocje osób, które reprezentują. Ustawienie natychmiast ujawnia ważne informacje o relacjach w rodzinie. Prowadząca, obserwując reakcje reprezentantów, szuka rozwiązań, wolno przesuwając osoby i często sugerując im wypowiadanie tzw. Stwierdzeń Prawdy. Klient obserwuje proces i jego rozwiązanie, które zwykle różni się od jego obrazu rodziny, jaki na początku ustawił. To tworzenie nowego obrazu rodziny jest łagodną formą terapii, uzdrowienia zaburzonego porządku przepływu miłości w rodzinie. Efekty ustawienia konstelacji mogą być natychmiastowe. Zdarza się, że trzeba na nie poczekać dłużej.

Trzy porządki miłości

Uzdrawianie porządku miłości opiera się na trzech fundamentalnych zasadach:

1.    przynależności
2.    porządku i starszeństwa
3.    równowagi dawania i brania, czyli sprawiedliwej wymiany

Zasada przynależności

Każdy z nas należy do rodziny. Każdy z nas ma w niej swoje miejsce. Jesteśmy energetycznie i emocjonalnie powiązani z ojcem, matką, rodzeństwem, dziadkami, dziećmi poprzez fakt biologiczny, a także z tymi członkami rodziny, o których istnieniu często możemy nic nie wiedzieć. Każdy z członków rodziny przynależy do niej i dzieli jej los, jaki by nie był. Wykluczenie z rodziny lub wczesna śmierć któregokolwiek przodka powoduje zaburzenia w polu energetycznym obecnej rodziny. Zwykle ktoś na nieświadomym poziome i w nieskuteczny sposób będzie starał się ten los powtórzyć. Te zapomniane Dusze wymagają uznania i uhonorowania swojego losu i miejsca w rodzinie.

Zakłócenie porządku może nastąpić poprzez pominięcie jakiejś osoby, która należy do systemu rodzinnego, jak np. wydziedziczenie, porzucenie dziecka, dzieci wcześnie zmarłe, aborcje czy adopcje.

Z pracy Hellingera wynika, że dzieci adoptowane zawsze będą tworzyły bliską więź ze swoimi rodzicami biologicznymi i z nimi tworzą pole energetyczne rodziny. I w takim rozumieniu nikt i nic nie zastąpi im biologicznej rodziny.

Podczas ustawiania ujawniają się te osoby, które zostały zapomniane, czy świadomie odrzucone, zostają uhonorowane i odzyskują należne im w rodzinie miejsce.

Zasada porządku i starszeństwa

System rodzinny tworzy naturalny porządek starszeństwa w rodzinie. Rodzice stoją zawsze przed dziećmi, a te z kolei podlegają porządkowi starszeństwa. Jeśli porządek ten zostanie zakłócony, a tak się często dzieje, kiedy np. umiera dziecko i rodzice przelewają całą miłość na następne, zapominając o zmarłym; kiedy syn przejmuje rolę słabego ojca, lub córka rolę matki lub gdy młodsze rodzeństwo stawia się nad starszym, wtedy relacje rodzinne nie dają nam bezpieczeństwa i miłości. Często przenosimy te “zaburzenia” na swoje rodziny, które tworzymy, na relacje w pracy, lub relacje, jakie tworzymy z innymi ludźmi.

Podczas pracy z ustawieniami stopniowo naturalny porządek przepływu miłości w rodzinie zostaje przywrócony. Odbywa się to często przez wypowiadanie Zdań Prawdy. Np. młodsza siostra mówi do starszej: “Ty jesteś moją starszą siostrą, a ja twoją młodszą siostrą. I tak już jest”.

Zasada równowagi dawania i brania czyli sprawiedliwej wymiany

Tylko równowaga w dawaniu i braniu w związku zapewnia jego powodzenie. Głęboko w psychice tkwi potrzeba wyrównywania. Jeśli ktoś coś otrzymuje ma potrzebę wyrównania i też daje. Rodzinna więź powstaje dzięki temu, że każdy daje i bierze. Każdemu można dać tylko tyle ile on jest w stanie wziąć. Kiedy zdarza się, że ktoś dostaje więcej, najczęściej nie może sobie z tym poradzić i aby zachować osobistą integrację, z systemu odchodzi. To samo może dotyczyć osoby, która chce dać, a ta druga nie umie, nie chce, bądź nie może wziąć. Wzbranianie się przed przyjmowaniem może oznaczać, że podświadomie osoba ta chce przejąć pozycję osoby silniejszej, niezależnej i samodzielnej.

Bert Hellinger mówi: “w związku zawsze daj trochę więcej dobrego i oddaj trochę mniej złego”. Wtedy twój związek będzie miał szansę rozwoju i większe poczucie szczęścia partnerów. Szacunek wobec dającego i autentyczna wdzięczność otrzymującego jest podstawą szczęśliwej rodziny.

W rodzinie kierunek dawania łączy się ze starszeństwem.

W kochającej i szanującej się rodzinie, w naturalny sposób, starsze rodzeństwo zawsze daje trochę więcej młodszemu.

W ustawieniu konstelacji możliwe staje się przywrócenie przepływu dawania i brania poprzez wypowiadanie Zdań Prawdy. Np. dziecko mówi do rodzica ” Dziękuję Ci za dar życia. Szanuję Cię jako mojego ojca. Ty jesteś dla mnie tym właściwym ojcem. I tak już jest.”

28.09 10:00 - 17:00 Ustawienie rodzinne wg. Berta Hellingera
Dla wszystkich, którzy poczuli, że w swojej wędrówce przez życie gdzieś utknęli i dla tych, którzy potrzebują uzdrowienia, odpowiedzi.  Każdy, niezależnie od zaawansowania i własnej kondycji, może uczestniczyć w zajęciach i uzyskać efekty na swoją miarę.
 

Dlaczego to działa?

To my, nasi rodzice, ich rodzeństwo, dziadkowie, nasze własne dzieci i wnuki tworzymy rodzinę. Nasze osobowości, zachowania i szczególny los tworzą fenomen pola energetycznego rodziny, zwanego przez Hellingera “polem wiedzącym”.

Ustawienie rodzinne nie wymaga obecności całej rodziny. Osoba ustawiająca wybiera, spośród osób obecnych na warsztatach, reprezentantów swojej rodziny, czyli ojca, matkę, rodzeństwo i siebie, i ustawia ich w przestrzeni sali, gdzie odbywają się warsztaty. Wybrani i ustawieni reprezentanci odczuwają energię i emocje osób, które reprezentują. Ustawienie natychmiast ujawnia ważne informacje o relacjach w rodzinie. Prowadząca, obserwując reakcje reprezentantów, szuka rozwiązań, wolno przesuwając osoby i często sugerując im wypowiadanie tzw. Stwierdzeń Prawdy. Klient obserwuje proces i jego rozwiązanie, które zwykle różni się od jego obrazu rodziny, jaki na początku ustawił. To tworzenie nowego obrazu rodziny jest łagodną formą terapii, uzdrowienia zaburzonego porządku przepływu miłości w rodzinie. Efekty ustawienia konstelacji mogą być natychmiastowe. Zdarza się, że trzeba na nie poczekać dłużej.

Trzy porządki miłości

Uzdrawianie porządku miłości opiera się na trzech fundamentalnych zasadach:

1.    przynależności
2.    porządku i starszeństwa
3.    równowagi dawania i brania, czyli sprawiedliwej wymiany

Zasada przynależności

Każdy z nas należy do rodziny. Każdy z nas ma w niej swoje miejsce. Jesteśmy energetycznie i emocjonalnie powiązani z ojcem, matką, rodzeństwem, dziadkami, dziećmi poprzez fakt biologiczny, a także z tymi członkami rodziny, o których istnieniu często możemy nic nie wiedzieć. Każdy z członków rodziny przynależy do niej i dzieli jej los, jaki by nie był. Wykluczenie z rodziny lub wczesna śmierć któregokolwiek przodka powoduje zaburzenia w polu energetycznym obecnej rodziny. Zwykle ktoś na nieświadomym poziome i w nieskuteczny sposób będzie starał się ten los powtórzyć. Te zapomniane Dusze wymagają uznania i uhonorowania swojego losu i miejsca w rodzinie.

Zakłócenie porządku może nastąpić poprzez pominięcie jakiejś osoby, która należy do systemu rodzinnego, jak np. wydziedziczenie, porzucenie dziecka, dzieci wcześnie zmarłe, aborcje czy adopcje.

Z pracy Hellingera wynika, że dzieci adoptowane zawsze będą tworzyły bliską więź ze swoimi rodzicami biologicznymi i z nimi tworzą pole energetyczne rodziny. I w takim rozumieniu nikt i nic nie zastąpi im biologicznej rodziny.

Podczas ustawiania ujawniają się te osoby, które zostały zapomniane, czy świadomie odrzucone, zostają uhonorowane i odzyskują należne im w rodzinie miejsce.

Zasada porządku i starszeństwa

System rodzinny tworzy naturalny porządek starszeństwa w rodzinie. Rodzice stoją zawsze przed dziećmi, a te z kolei podlegają porządkowi starszeństwa. Jeśli porządek ten zostanie zakłócony, a tak się często dzieje, kiedy np. umiera dziecko i rodzice przelewają całą miłość na następne, zapominając o zmarłym; kiedy syn przejmuje rolę słabego ojca, lub córka rolę matki lub gdy młodsze rodzeństwo stawia się nad starszym, wtedy relacje rodzinne nie dają nam bezpieczeństwa i miłości. Często przenosimy te “zaburzenia” na swoje rodziny, które tworzymy, na relacje w pracy, lub relacje, jakie tworzymy z innymi ludźmi.

Podczas pracy z ustawieniami stopniowo naturalny porządek przepływu miłości w rodzinie zostaje przywrócony. Odbywa się to często przez wypowiadanie Zdań Prawdy. Np. młodsza siostra mówi do starszej: “Ty jesteś moją starszą siostrą, a ja twoją młodszą siostrą. I tak już jest”.

Zasada równowagi dawania i brania czyli sprawiedliwej wymiany

Tylko równowaga w dawaniu i braniu w związku zapewnia jego powodzenie. Głęboko w psychice tkwi potrzeba wyrównywania. Jeśli ktoś coś otrzymuje ma potrzebę wyrównania i też daje. Rodzinna więź powstaje dzięki temu, że każdy daje i bierze. Każdemu można dać tylko tyle ile on jest w stanie wziąć. Kiedy zdarza się, że ktoś dostaje więcej, najczęściej nie może sobie z tym poradzić i aby zachować osobistą integrację, z systemu odchodzi. To samo może dotyczyć osoby, która chce dać, a ta druga nie umie, nie chce, bądź nie może wziąć. Wzbranianie się przed przyjmowaniem może oznaczać, że podświadomie osoba ta chce przejąć pozycję osoby silniejszej, niezależnej i samodzielnej.

Bert Hellinger mówi: “w związku zawsze daj trochę więcej dobrego i oddaj trochę mniej złego”. Wtedy twój związek będzie miał szansę rozwoju i większe poczucie szczęścia partnerów. Szacunek wobec dającego i autentyczna wdzięczność otrzymującego jest podstawą szczęśliwej rodziny.

W rodzinie kierunek dawania łączy się ze starszeństwem.

W kochającej i szanującej się rodzinie, w naturalny sposób, starsze rodzeństwo zawsze daje trochę więcej młodszemu.

W ustawieniu konstelacji możliwe staje się przywrócenie przepływu dawania i brania poprzez wypowiadanie Zdań Prawdy. Np. dziecko mówi do rodzica ” Dziękuję Ci za dar życia. Szanuję Cię jako mojego ojca. Ty jesteś dla mnie tym właściwym ojcem. I tak już jest.”

28.09 18:00 Sesja oddechowa z muzyką gongów
Zyskaj witalność, spokój i pewność siebie, pracując nad swoimi emocjami poprzez oddech i pracę z ciałem.
 
Sesja oddechowa  daje bardzo dobre efekty w połączeniu z ustawieniami rodzinnymi, dzięki niej zyskujesz niezbędną integrację i dokończenie procesu. Dzięki sesji oddechowej możesz uwolnić się od niechcianego uczucia czy zyskać dodatkowe możliwości.

 

Dzięki sesji oddechowej możesz uwolnić się od niechcianego uczucia i zyskać dodatkowe możliwości.
 

Co możesz uzyskać podczas sesji:

 • Uwolnisz swoją życiową energię, użytą wcześniej na podtrzymywanie blokad, traum, niewyrażonych emocji do kreowania dobrostanu, zdrowia, szczęścia, spełniania marzeń, realizowania celów, cieszenia się życiem
 • Zrelaksujesz się i odpoczniesz przy dźwiękach gongu, a w Twoim ciele zaczną krążyć hormony szczęścia, czyli endorfiny i oksytocyna
 • Przeżyjesz ciekawe rozwojowe i artystyczne doświadczenie


Dlaczego to działa:

Pewnie zauważyłaś/zauważyłeś sytuacje, kiedy oddech jest cięższy niż zwykle, a w naszym ciele czujesz ucisk, czasem nawet ból. Pewnie znasz też stan kiedy czujesz się lekko i wszystko wokół cieszy i czujesz spokój.
W pierwszym przypadku czujesz się jak w więzieniu, w drugim czujesz wolność.

Można przeczytać wiele książek, filmów na Youtube, przeprowadzić wiele rozmów z mądrymi osobami – uzyskać dzięki temu potrzebną inspirację i nastawienie, jednak rozwiązać swoje problemy i uzyskać dobre samopoczucie można dopiero zwracając się ku ciału i emocjom, a najbardziej ku temu, co łączy ciało i serce, materię i ducha czyli ODDECH.

ODDECH i DŹWIĘK współpracujące ze sobą w harmonii przywracają OBECNOŚĆ w ciele, która właśnie jest kluczem uzdrowienia.

29.09 Czas wolny: odpoczynek i zwiedzanie Torunia

 

“Nic się nie zmieni, jeśli będziemy pragnąć zmiany.

Dopiero, kiedy spojrzy się prawdzie w oczy – można coś zmienić.”

Bert Hellinger

“Bert Hellinger, jest jednym z najbardziej inspirujących terapeutów naszych czasów. Podstawą jego pracy jest miłość i głęboki szacunek dla indywidualności człowieka i jego losu. Uzdrawianie miłością odblokowuje te miejsca, gdzie została ona zablokowana. Sięgając w pokolenia naszych przodków, uwalnia przepływ, aby miłość mogła płynąć, dawać siłę i oparcie następnym pokoleniom. “

Ustawienia poprowadzi – Ewa Mikołajczak 

 

 

Ceny

Cały turnus: 450  (kurs inteligencji emocjonalnej, ustawienie rodzinne 2 dni, sesja oddechowa)
Weekend: 420  ( ustawienie rodzinne 2 dni, sesja oddechowa)

Cena noclegu: od 30 zł do 160 zł na dobę. Więcej tutaj

Harmonogram

Czwartek  26.IX.2019
18:00 – 20:00
   Praktyczny Kurs Inteligencji Emocjonalnej i Intuicji.

Piątek 27.IX.2019
17:00 – 21:00 
Ustawienie rodzinne i biznesowe wg. Berta Hellingera

Sobota 28.IX.2019
10:00-17:00Ustawienie rodzinne i biznesowe wg. Berta Hellingera
18:00-21:00   Sesja oddechowa z muzyką gongów Tybetańskich 

Wypełnij formularz i zarezerwuj miejsce


Nocleg

Nocleg w warunkach turystycznych w cenie 30 zł (na sali) w Domu Jogi. Proszę wziąć ze sobą śpiwór

Nocleg w Pensjonacie Winnica ul. Winnica 8 – 5 minut pieszo od Domu Jogi Winnica  http://www.winnica.torun.pl/

Pokój jednoosobowy  – 160 zł ze śniadaniem
Pokój dwuosobowy z widokiem na Wisłę – 240 zł ze śniadaniem
Pokój dwuosobowy bez widoku na Wisłę – 210 zł ze śniadaniem

Nocleg w hostelu Green Hostel na Starym Mieście – 25 minut pieszo  https://www.greenhostel.eu/

Pokój dwuosobowy z łazienką – 120 zł
Pokój dwuosobowy bez łazienki – 100 zł

 

Formuła warsztatu

Formuła warsztatu ma charakter seminarium,
przeplatanym ćwiczeniami, krótkimi wykładami.  Pracujemy w kręgu, lub w grupach. Wykład prowadzony jest w luźnej atmosferze pełnej humoru.

Poznaj Ewę

Ewa to certyfikowany nauczyciel i trener. Ukończyła psychologię kliniczną w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest certyfikowaną terapeutką metody Whole Hearted Healing i Peak States. 

W Australii skończyła studia psychologii alternatywnej w ośrodku „Breathconnection” u specjalisty Rebirthingu – Nemi Nath. Szkoliła się u Colina Sissona (Integracja Oddechem), Joy Manné (Dialog z głosem, Konstelacje rodzinne (Analityczna praca z oddechem), Berta Hellingera (Konstelacje rodzinne), Laurely Blyth (NLP) i Dawida Neenana (Business & You)

Jej szeroka znajomość psychologii w połączeniu z różnymi metodami terapii, uzdrowień i samorozwoju wspiera w rozpoznaniu mechanizmów działania i inspirowaniu do pozytywnej zmiany. Swoimi silnymi wglądami i trafnym wyczuciem prawdy wpływa na przemiany na najgłębszych poziomach uczestników swoich sesji.

\

Budujemy Twoją niezależność

Celem warsztatów i spotkań jest raczej „dawanie wędki, niż ryby”.
Naszą intencją jest to by uczestnicy byli silniejsi i bardziej samodzielni.

\

Komplementarność i integratywność

Szanujemy każdą inną ścieżkę rozwoju.
Staramy się obejmować wszystkie Twoje doświadczenia rozwojowe i psychoterapeutyczne.

\

Bezpieczeństwo

Oferujemy i zachęcamy uczestników do rozwoju na swoją miarę i we właściwym czasie.

Zapisy na bezpłatny wykład

Przychodzę z osobą towarzyszącą

Zapisując się, zgadzam się z polityką prywatności (zgodną z RODO).

Zostałeś z powodzeniem zapisany

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera

W związku z tym, że niektóre nasze wiadomości trafiają do spamu, zachęcamy do podania nr. telefonu. 
(wysyłamy informacje raz na miesiąc)


Dziękujemy za zapis

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać serie fragmentów wykładów Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.

Zapis na retransmisje wykładu

5 marca na Twoją skrzynkę pocztową i telefon przyjdzie wiadomość o terminach retransmisji wykładu.Zapis udał się pomyślnie

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać serie fragmentów wykładów Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.

Odbierz prezent

Odbierz prezent

Zostaw swój adres e-mail, żebym mógł Ci wysłać 30 min wykład Ewy Mikołajczak.
Dziękujemy.